نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧

اخبار > راه اصلی خلخال به منجیل سال آینده آسفالت می شود


  چاپ        ارسال به دوست

راه اصلی خلخال به منجیل سال آینده آسفالت می شود

استاندار اردبیل گفت:عملیات اجرایی راه اصلی خلخال - درام - منجیل برابر با برنامه زمان بندی شده پیش می رود و این جاده ازابتدای سال آینده آسفالت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در پایان سفر یک روزه خود به خلخال در گفتگو با ایرنا افزود: براساس وعده داده شده عملیات زیر سازی این راه تا پایان سال آینده به پایان می رسد اما با راه اندازی کارخانه آسفالت این طرح از اول مهرماه امسال؛ زمینه آغاز عملیات آسفالت بخشی از مسیر زیر سازی شده در ابتدای سال آتی فراهم خواهد شد.

وی گفت: یکی از سه پل مهم این طرح تکمیل وآماده بهره برداری شده وپیمانکار در تلاش برای تکمیل عملیات اجرایی 2 پل بزرگ واقع در مسیر راه اصلی خلخال به درام است.

بهنام جو اظهار داشت:همزمان با افزایش شتاب عملیات اجرایی طرح در قطعات در حال اجرا، اداره کل راه وشهرسازی استان نیز کار مطالعه 10 کیلومتر اول راه وتبدیل مسیر فرعی به اصلی را شروع می کند.

استاندار اردبیل با بیان اهمیت این راه گفت: با تکمیل وبهره برداری از این جاده ، ضمن کاهش 80 کیلومتری مسیر خلخال به منجیل زمینه برای ورود بخش مهمی از گردشگران به استان اردبیل از جنوب فراهم خواهد شد.

او اضافه کرد: اعلام آمادگی سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث مجتمع بین راهی دراین جاده همزمان با اجرای عملیات راه سازی حاکی ازاهمیت طرح برای سرمایه گذاران است .

وی از تکمیل و بهره برداری از راه گردشگری خلخال به منجیل در حوزه استحفاظی استان اردبیل در پایان تابستان امسال خبرداد وگفت: با بهره برداری از این جاده دروازه گردشگری استان اردبیل از جنوب به روی میلیونها گردشگر داخلی وخارجی گشوده می شود.

استاندار اردبیل همچنین از شروع عملیات اجرایی طرح گردشگری روستای هدف گردشگری شال در بخش شاهرود شهرستان خلخال خبرداد و افزود: این طرح با استفاده از اعتبارهای بنیاد مسکن وهمیاری اهالی روستا بصورت مشارکتی اجرا می شود .

به گفته وی ، با توجه به قرار گرفتن این روستا در مسیر دو جاده مهم خلخال به منجیل وخلخال به ماسوله هرگونه سرمایه گذاری درآن می تواند منجر به توسعه اقتصادی این روستای زیبا شود .

بهنام جو با اشاره به بازدید خود از منطقه نمونه گردشگری امامزاده عبدالله کلور به تعیین تکلیف مهمانسرای جهانگردی ونیز اجرای طرح پسماند زباله در این شهر و دیگر شهرهای شهرستان خلخال تاکید کرد.


١٠:٠٢ - شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٥٦٤    /    تعداد نمایش : ٨٩خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.