نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨

اخبار > روابط ایران و جمهوری آذربایجان رو به توسعه است


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر راه وشهرسازی در بازدید از گمرک بیله سوار:

روابط ایران و جمهوری آذربایجان رو به توسعه است

وزیر راه و شهرسازی گفت: روابط ایران و جمهوری آذربایجان بسیار صمیمانه بوده و همچنان روندی رو به توسعه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، عباس آخوندی روز پنجشنبه در بازدید از پایانه و گمرک بیله سوار مغان افزود: مناسبات اقتصادی تهران و باکو با توجه به علایق مشترک در حال گسترش بوده و مرزهای 2 کشور نیز فعال و اغلب شبانه روزی هستند.

وی بیان کرد: پارسال تنها از طریق پایانه مرزی بیله سوار مغان یک میلیون و 50 هزار نفر ازاتباع جمهوری آذربایجان به ایران سفر کردند و پیش بینی می شود این تعداد امسال افزایش یابد.

به گفته وی ، هم اکنون روزانه بطور متوسط بالای 6 هزار نفر از اتباع جمهوری آذربایجان از این پایانه وارد خاک ایران شده و 176 دستگاه کامیون باربری نیز بین 2 کشور تردد می کنند.

آخوندی بیان کرد: با توجه به گسترش مراودات بین 2 کشور ، فعالیت پایانه و گمرک بیله سوار مغان شبانه روزی شده و تکمیل و توسعه جاده های ترانزیتی این شهرستان در اولویت برنامه های توسعه ای وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی وضعیت راه های شهرستان بیله سوار مغان را رضایت بخش ندانسته و افزود: در این شهرستان مرزی که گمرگ به عنوان رکن حیات اقتصادی آن محسوب می‌شود وجود جاده های مناسب از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آخوندی اضافه کرد: توجه به این نکته ضروری است که نبود زیرساخت‌ های لازم برای امور ترانزیتی می‌ تواند به مرور زمان بر این ظرفیت اقتصادی تاثیر منفی گذاشته و آن را با مشکلات بسیار مواجه سازد.

وی اضافه کرد: از دست دادن ظرفیت تجاری بیله‌ سوار بدون‌ شک اقتصاد استان را تحت تاثیر منفی قرار داده و سرمایه ‌گذاران را به جای ترغیب برای سرمایه‌ گذاری در استان، فراری خواهد داد.

او تاکید کرد که با توجه به قابلیت های شهرستان بیله سوار در حوزه ترانزیت ، کشاورزی و تردد وسایط نقلیه اعتبارات مورد نیاز برای ایجاد و گسترش جاده های ترانزیتی تامین و مشکلات موجود حل خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان اردبیل از پایانه مرزی بیله سوار، فاز دوم محوطه پایانه مرزی بیله سوار، جاده بیله سوار به گوگ تپه و بیله سوار به انجیرلو ، جاده پارس آباد- سربند و بیمارستان آماده افتتاح شهدای پارس آباد مغان بازدید کرد.


١١:٢٦ - جمعه ١٩ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٥٥٢    /    تعداد نمایش : ١٤٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨