نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨

اخبار > تلاش برای بهره‌برداری از شبکه آبیاری خدا آفرین در زمان مقرر


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر نیرو وارد استان اردبیل شد

تلاش برای بهره‌برداری از شبکه آبیاری خدا آفرین در زمان مقرر

وزیر نیرو در بدو ورود به استان اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم پروژه بزرگ شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل،
وزیر نیرو به همراه معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت منابع آب ایران امروز بیست و یکم تیرماه 97 صبح امروز وارد استان اردبیل شد.

رضا اردکانیان به منظور بازدید از پروژه‌های صنعت آب و برق استان اردبیل بازدید خود را از محل سیفون دره رود که ابتدای پروژه بزرگ شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین است، هم‌اکنون آغاز کرد.

وزیر نیرو در بدو بازدید خود از پروژه بزرگ شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین گفت: درست است که در حال حاضر در اکثر مناطق کشور با کمبود آب مواجه هستیم، ولی منطقی نیست که در کنار رود ارس باشیم و حرف از بحران آب بزنیم.

اردکانیان رود ارس را نعمت بزرگی برای کشور عنوان کرد و گفت: وجود رود ارس هم برای استان‌های شمالی کشور و هم برای کل کشور یک نعمت بزرگ است و در کنار این رود بودن و حرف از بحران آب زدن قابل قبول نیست.

وی به تبادل انرژی با کشور مجاور آذربایجان اشاره نمود و تصریح کرد: ما با کشور همسایه خود یعنی آذربایجان در زمینه برق و انرژی همکاری‌های خوبی داریم و در زمان نیاز دو طرف سعی در رفع کمبودهای همدیگر دارند.

اردکانیان همچنین با اشاره به اجرای پروژه بزرگ شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین، روند پیشرفت این پروژه را مناسب ارزیابی کرد و گفت: سعی داریم این پروژه در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وزیر نیرو همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص کاهش حقابه استان اردبیل از رود ارس اظهار داشت: سهم هیچ استانی از رود ارس تغییر و یا کاهش نیافته و در صورت کاهش آب رود ارس، سهم همه استان‌های ذی‌نفع به نسبت مساوی کاهش خواهد داشت.

وی همچنین کاهش بارندگی ها و تغییر اقلیم را از دلایل کمبود آب در کشور عنوان کرد و افزود: با همین دلایلی که ذکر شد روان‌آب ها کاهش یافته و باعث کمبود آب در بیشتر مناطق کشور هستیم.


١٠:٤٥ - پنج شنبه ٢١ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٢٧٦    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨