نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧

اخبار > واحدهای تولیدی نیمه فعال راه اندازی می شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار اردبیل:

واحدهای تولیدی نیمه فعال راه اندازی می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: با تاکید استاندار اردبیل و همکاری دستگاه های اجرایی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال در شهرک های صنعتی استان راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
بهمن حسین زاده در جریان بازدید از پروژه های در حال اجرا در شهرک صنعتی شماره۲ اردبیل اظهار داشت:در راستای اشتغال پایدار و ایجاد ۲۰هزار فرصت شغلی در سال جاری واحدهایی که به نوعی از خط تولید خارج شده و یا با کمترین ظرفیت فعالیت می کنند به چرخه تولید باز می گردند.

وی با بیان اینکه کارگاه های بسیار مناسب و با ظرفیت بیشتر در این شهرک ها وجود دارند افزود: با همکاری و مساعدت بانک های عامل زمینه اشتغال بیش از ۶۰۰نفر بصورت مستقیم در کارخانه تارا سبلان که با مدیریت جدید به زودی فعال می شود ایجاد خواهد شد.

معاون استاندار اردبیل همچنین اضافه کرد: این شرکت سال ها بود بنا به دلایلی تعطیل بوده و با واگذاری به بخش خصوصی متخصص در سفر ریاست جمهوری با تمام ظرفیت به بهره برداری می رسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل همچنین در بازدید از شرکت آیداگستر اظهار داشت: با راه اندازی فاز جدید شرکت صنایع غذایی آیداگستر برای ۵۰۰نفر دیگر اشتغال ایجاد می شود البته در بسته بندی پای مرغ بیش از۱۰۰نفر بصورت مستقیم اشتغال دارند و محصولات این شرکت به کشورهای آسیای میانه صادر می شود.

حسین زاده با اشاره به فعالیت جهادی جوانان و سرمایه گذاران، بیان داشت:هر روز بر تعداد سرمایه گذاران در استان و متقاضیان صنعتی افزوده می شود و این عوامل نور امید را در دل شهروندان روشن می کند.

وی تصریح کرد: بنا به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، قصد ما این است به این شعار مهم جامه عمل پوشانده و از تولیدات بومی و محلی حمایت کنیم.

بهمن حسین زاده همچنین در بازدید از فارم های طبقاتی آرتا جوجه اظهار داشت: فاز جدید این شرکت که واقعا یکی از شرکت های الگو و موفق است با راه اندازی ۳۵۰هزار مرغ گوشتی از نوع صادراتی و با اشتغال۳۵ نفر بصورت مستقیم در سفر ریاست محترم جمهوری به بهره برداری می رسد.

در این بازدید که با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل انجام شد هریک از صاحبان کارخانه مشکلات خود را جهت رفع موانع تشریح کردند.

 ١٩:١٥ - جمعه ٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٨٩٤    /    تعداد نمایش : ١٩٦خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.