نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧

اخبار > زمینه ایجاد ۷۰۰شغل دیگر در استان فراهم می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

زمینه ایجاد ۷۰۰شغل دیگر در استان فراهم می شود

استاندار اردبیل گفت: با امضای تفاهم نامه با سرمایه گذار تولید فرش زمینه اشتغال۷۰۰ نفر در شهرستان های خلخال و کوثر در آینده نزدیک ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
مهندس اکبر بهنام جو در دیدار با سرمایه گذار فرش دست باف در استانداری  اردبیل اظهار داشت: به منظور ایجاد اشتغال پایدار روستایی و ارایه تسهیلات لازم تفاهم نامه ای بین این سرمایه گذار و فرمانداری های کوثر و خلخال امضا می شود.

وی با اشاره به اینکه از اوایل خرداد ماه ثبت نام افراد علاقمند و مصاحبه و تنظیم مدارک توسط فرمانداری های خلخال و کوثر انجام می شود، افزود: در مرحله اول سالن های ورزشی بلااستفاده توسط اداره کل ورزش و جوانان به صورت استیجاری در اختیار این سرمایه گذار قرار می گیرد.

مهندس بهنام جو با اشاره به اینکه بیمه و حقوق کارگران فرش بافی این بخش طبق قانون کار پرداخت خواهد شد افزود: فرش بافان بعد از دیدن آموزش های لازم و مطالعه نقشه های مورد نظر و نیز تجهیز کارگاه شروع به فعالیت می کنند.

وی همچنین از احداث کارگاه روغن کشی و گونی بافی توسط این سرمایه گذار خبر داد و گفت: با مطالعه طرح و صدور مجوزهای لازم این مجموعه نیز با حمایت دستگاه های اجرایی مواجه می شود.

آذرخش سرمایه گذار اردبیلی نیز در این جلسه اظهار داشت: از زمان صفویه تاکنون تمام نقشه های فرش اصیل اردبیلی موجود است و بازار فروش محصولات آنها وجود دارد.

وی ضمن اعلام حمایت از بافندگان فرش استان تصریح کرد: با برنامه ریزی های لازم و هماهنگی با اداره فرش استان نیروهای مستعد و محصولات آنها شناسایی و توسعه فعالیت فرش دست باف مورد حمایت قرار می گیرند.


٢١:٢٥ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٨٢١    /    تعداد نمایش : ٢٠٤خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧