نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧

اخبار > واحدهای تولیدی صادرات محور تحت حمایت دولت است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

واحدهای تولیدی صادرات محور تحت حمایت دولت است

استاندار اردبیل گفت: واحد های تولیدی صادرات محور زیر چتر حمایتی دولت هستند و صاحبان این واحد ها باید در این جهت حرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، مهندس اکبر بهنام جو روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اردبیل افزود: بانک ها هم باید در پرداخت تسهیلات مالی به واحد های تولیدی صادرات محور همکاری جدی داشته باشند تا زمینه توسعه اشتغال و تولید بویژه صادرات کالاهای تولیدی در استان فراهم شود .

وی با اشاره به تدوین سند توسعه صادراتی استان اردبیل اظهارکرد: این سند با بررسی و هماهنگی کارشناسان تهیه شده و نیاز است جهت نهایی شدن آن شرح وظایف دستگاه های اجرایی مشخص و بسته های سرمایه گذاری هم در بحث توسعه صادرات محور تدوین شود .

استاندار اردبیل گفت: نقش بازارهای هدف در سند توسعه صادراتی استان مورد توجه و تاکید مسئولان است تا محصولات تولیدی استان به بازارهای قفقاز و آسیای میانه ورود پیدا کند .

وی درباره مشکلات موجود واحد های تولیدی بویژه کارخانه اتوبوس سازی اردبیل و کامیون سازی مشگین شهر افزود: این کار خانه ها در صدور سند مشکل داشتند که با بررسی و هماهنگی لازم مشکل آنها برطرف شد .

مهندس بهنام جو تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل را ضرروی دانست و افزود: بستر و زمنیه لازم برای راه اندازی منطقه آزاد در شمال استان فراهم است و در صورت تحقق آن شاهد تحول اقتصادی در منطقه خواهیم بود .

وی درباره برگزاری همایش جهانی گردشگری کشورهای عضو اکو در اردبیل افزود: برای برگزاری این همایش ضرروی است امکانات بهتری با بسته های سرمایه گذاری فراهم شود .

در این جلسه مدیران حاضر درباره نحوه حمایت از واحد های تولیدی صادرات محور تبادل نظر کردند .


١٢:٤٧ - پنج شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٥٩٣    /    تعداد نمایش : ١٥٥خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧