نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

اخبار > مهندسان باید برای حل مشکلات شهری ایده داشته باشند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

مهندسان باید برای حل مشکلات شهری ایده داشته باشند

استاندار اردبیل گفت: مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در زمینه های مختلف شهرسازی، ترافیک شهری و نارسایی های موجود مسوول هستند و باید در هر زمینه ایده و اندیشه بلند مدت داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
مهندس اکبر بهنام جو عصر امروز در جلسه مشترک با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اظهار کرد:به حضور مهندسان سازمان یافته فنی در زمینه ترسیم و ارایه نظرات راهبردی اعتقاد دارم و باید معضلات و گره های موجود شهری به دست کارشناسان ساختمان باز شود.

وی افزود: مهندسان باید احساس مسولیت کنند و نسبت به توسعه متوازن شهری دغدغه داشته باشند که جامعه به این پتانسیل عظیم نیاز مبرم دارد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه یکی از مباحث و مشکلات شهری، ترافیک سنگین در فصول گرم سال است افزود:مسوولین باید از علم و تکنیک مهندسان نظام مهندسی بهره برده و به این پتانسیل ارزش و احترام قایل شوند.

مهندس بهنام جو با اشاره به اینکه جانمایی و اظهار نظر در مورد طرح ها از وظایف مهندسان عضو نظام مهندسی است گفت:سازمان نظام مهندسی می تواند در مجمع عمومی با ارایه طرح تشکیل کمیته ایده و اندیشه نو از نظرات دیگران استفاده کند و جایگاه واقعی خود را ارتقا دهد.

وی مهندسان را سرمایه اجتماعی و سازندگی در جامعه برشمرد و اضافه کرد:نظام مهندسی می تواند پل ارتباطی در زمینه عمران و توسعه شهری بین مردم و دولتمردان باشند.

مهندس اکبر بهنام جو طراحی المان های متناسب شهری و نماهای ساختمان های شهر را از هنر و ایده های اعضای این سازمان دانست و افزود: وقتی یک شهر تاریخی و گردشگری مورد نظر مسافران برای بازدید قرار می گیرد باید المان های شهری و نمای ساختمان ها متناسب با تاریخ و گردشگری طراحی شود و مسافر تفاوت را در بافت شهر تاریخی احساس کند.

وی افزود: مهندسان در راستای اشتغالزایی فراگیر از فرصت به دست آمده استفاده کنند و جهت اخذ تسهیلات لازم طرح های خود را در زمینه های توسعه گردشگری و فنی به بانک های عامل ارایه دهند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه مقاوم سازی ساختمان ها باید مورد توجه قرار بگیرد گفت:سازمان نظام مهندسی جهت نوسازی بافت های فرسوده، مقاوم سازی و مرمت باید ایده خود را ارایه دهد تا خدایی ناکرده در مواقع بلایای طبیعی و بحران دچار خسران و ضرر نشویم.

در این جلسه رییس و اعضای هئیت مدیره و بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل طی سخنانی مشکلات و خواسته های خود را مطرح کردند.


٢٠:٣٨ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٩٩٨    /    تعداد نمایش : ١١٩خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧