نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

اخبار > تاکید استاندار اردبیل بر همکاری حداکثری بانک ها در اعطای تسهیلات


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید استاندار اردبیل بر همکاری حداکثری بانک ها در اعطای تسهیلات

استاندار اردبیل گفت:به منظور فرایند پرداخت تسهیلات وکاهش روند بروکراسی، بانک ها نهایت همکاری و هماهنگی را داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، مهندس اکبر بهنام جو ظهر امروز در بیست و هفتمین جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان در سالن جلسات بانک مسکن اظهار کرد: توفیق بزرگ بانک ها حمایت از سرمایه گذاران و کاهش معضل بیکاری در استان است و اینکه عده ای صرفا بانک ها را مانع توسعه می دانند، مورد قبول نیست.

وی با بیان اینکه در زمینه طرح اشتغال فراگیر باید کارشناسان و کمیته نظارتی فعال باشند افزود: بانک های عامل باید طرح های اولویت دار و دارای توجیه اقتصادی را مورد توجه قرار داده تا جلوی سوء استفاده ها و طرح های غیر توجیهی که موجب بدهکاری و بیکاری در جامعه می گردد، گرفته شود.

مهندس بهنام جو افزود: به لحاظ اینکه بخشی از این تسهیلات برعهده صندوق توسعه ملی است در این راستا بانک های عامل در صورت داشتن طرح های کلان می توانند طرح هایی را که دارای شرایط باشند، پذیرش کنند.

وی با اشاره به اینکه پروژه های کلان و طرح های دارای اشتغال زایی بیشتر برای بانک ها دارای توجیه است گفت:طبق آمار ارایه شده از ۵۶۴ طرح ۳۴۵مورد طرح تعریف شده و انتظار می رود۷۵۰میلیارد تومان در راستای کاهش بیکاری و افزایش راندمان تولید پروژه تعریف شود.

استاندار اردبیل طرح های کشاورزی، صنعت و گردشگری را جز طرح های اولویت دار برشمرد و افزود: طرح های توسعه گردشگری در استان توجیه اقتصادی دارد و بازگشت سرمایه به نسبت سایر طرح ها زودتر انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه کارشکنی ها قابل قبول نیست و مدیران فعال و دلسوز نیز باید تشویق شوند گفت:تسهیلات خرد و کلان برای کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار است و خط اعتباری ویژه ای نیز برای ارایه این تسهیلات در نظر گرفته می شود.

مهندس بهنامجو در پایان افزود: سهم تسهیلات و اعتبارات هر بانکی مشخص است و باید بر اساس دستورالعمل و بدور از انحراف، در خدمت توسعه و اقتصاد استان باشیم.

همچنین در این جلسه حکم رضا نوری رییس جدید کمیسیون هماهنگی بانک ها توسط استاندار اردبیل ابلاغ شد و مدیران شعب بانک ها مشکلات و راهکارهای لازم را بیان کردند.


١٥:٠٨ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٩٩٧    /    تعداد نمایش : ١٢٨خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧