نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

اخبار > با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی صادرات غیرنفتی استان افزایش می یابد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی صادرات غیرنفتی استان افزایش می یابد

استاندار اردبیل گفت: صادرات غیرنفتی در این استان با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین افزایش می باید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، مهندس اکبر بهنام جو روز شنبه در پنجاه و دومین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: توسعه صادرات غیرنفتی استان در دستورکار قرار گرفته و مطالعات لازم هم برای چگونگی این توسعه شروع شده و با اتمام این مطالعات نقاط ضعف و قوت صادرات استان مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه افق روشنی برای صادرات استان قابل ترسیم است افزود: در 9 ماه سال جاری 50 میلیون دلار در استان کالاهای غیرنفتی صادر شده است که با برنامه ریزی می توان شاهد افزایش آن بود .

استاندار اردبیل اضافه کرد: با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین ،شبکه پایاب خداآفرین ،راه اندازی راه آهن اردبیل- پارس آباد و ساماندهی وضعیت گمرک بیله سوار میزان صادرات غیر نفتی استان افزایش می یابد.

مهندس بهنام جو فعال شدن دفاتر بازرگانی در کشورهای همسایه را یادآور شد و گفت: دفاتر موجود در کشورهای همسایه می تواند بازار مناسبی را برای صادرات محصولات مهیا کند .

بهمن حسین زاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع هم در این جلسه گفت: نقش بخش خصوصی در پررنگ شدن توسعه صادرات مهم است و دولت هم آماده تامین زیر ساخت های آن است .

وی فعالیت دفتر بازرگانی ایران در باکو را یادآور شد و گفت: این دفتر مزیت خوبی برای توسعه صادرات است و ضروری است بازار روسیه محور اساسی برای توسعه صادرات غیر نفتی باشد .

در این جلسه مشکلات و نارسایی های صادرات غیر نفتی استان اردبیل بررسی شد.


١٤:٣٣ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٩٩٦    /    تعداد نمایش : ١١٣



خروج




تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧