نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
سه شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٧

اخبار > موانع تسهیلات بانکی و مالیاتی برای واحدهای تولیدی برطرف شود


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست استانداری اردبیل:

موانع تسهیلات بانکی و مالیاتی برای واحدهای تولیدی برطرف شود

سرپرست استانداری اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان نیازمند تسهیلات هستند و براین اساس بانک ها و سازمان امور مالیاتی باید برای حمایت از واحدهای تولیدی موانع موجود آن را برطرف کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ،
اقبال عباسی روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود:ضروری است بانک ها و سازمان امور مالیاتی با هدف حمایت از اشتغال واحدهای تولیدی و صنعتی توجه بیشتری داشته باشند.


وی اضافه کرد: واحدهایی که به بانک ها معرفی می شوند نباید بلاتکلیف بمانند و در صورت مصوب نشدن وام و یا مراجعه نکردن متقاضی برای دریافت وام، ابلاغیه به متقاضی صادر شود تا تعیین تکلیف شده و در صورت مراجعه نکردن فرد دیگری به جای وی معرفی شود.


سرپرست استانداری اردبیل گفت: دولت موظف است زیر ساخت های لازم برای بخش خصوصی در راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی تامین کند و همه مدیران دستگاه های اجرایی نباید در تامین زیر ساخت ها کوتاهی کنند .


عباسی در باره تامین زیر ساخت ها برای واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی افزود: دولت زیر ساخت های لازم را در شهرک های صنعتی تامین می کند ولی در داخل شهرک خود شرکت ها موظف هستند آب ،برق و گاز را تامین کنند .


حامد عاملی رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان اردبیل هم در این جلسه گفت:تا کنون 231 واحد تولیدی و صنعتی در سامانه بهین باب ثبت نام کرده اند که از این تعداد 222 مورد ارزیابی شده است .


وی افزود:از این تعداد 112مورد سرمایه در گردش، 37 مورد طرح های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی و چهار مورد هم مربوط به واحدهای نوسازی و بازسازی است.


تاکنون در استان اردبیل 900 واحد تولیدی و صنعتی پروانه فعالیت گرفته اند که از این تعداد 600 واحد فعال و نیمه فعال هستند.


پارسال حدود 240 طرح و واحد تولیدی راکد استان با استفاده از تسهیلات دولتی فعال شدند.


٠٩:١١ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٣٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٥خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
سه شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٧