نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
سه شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٧

اخبار > جنوب استان کانون توسعه است


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست استانداری اردبیل:

جنوب استان کانون توسعه است

سرپرست استانداری اردبیل گفت: جنوب این استان شامل شهرستان های خلخال و کوثر کانون توسعه بوده وآینده توسعه اردبیل از این منطقه رقم می خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ،اقبال عباسی روز پنجشنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی اردبیل افزود: جنوب استان دارای قابلیت های مهم گردشگری است و درصورت برنامه ریزی و احداث جاده خلخال - ماسوله و ماجولان شاهد تحول عظیم گردشگری در این منطقه خواهیم بود.


وی اضافه کرد: سالانه 6میلیون گردشگر به ماسوله سفر می کند که با بهره برداری از این جاده ارتباطی شاهد حضور گردشگران در خلخال و کوثر خواهیم بود .


عباسی بابیان اینکه با پیگیری های نمایندگان و مدیران استان می توان احداث جاده خلخال- ماسوله را تحقق بخشید افزود: باید تلاش شود تا با جلب نظر وزارت راه وشهرسازی این امر محقق شده و طرح مورد نظر به مناقصه گذاشته شود.


سرپرست استانداری اردبیل با اشاره به اینکه میزان اعتبارات عمرانی استان سه هزار ملیارد ریال است ، افزود: با راه اندازی این جاده می توان به اندازه اعتبارات عمرانی برای مردم منطقه در زمینه گردشگری درآمد زایی کرد.


عباسی وجود معادن در خلخال و کوثر را از دیگر مزیت های این شهرستان ها دانست وافزود: در حال حاضر چهار شرکت مشغول مطالعه معادن استا از جمله در زون قزل اوزن در جنوب استان هستند.


وی بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال در دستور کار دولت است افزود: دولت تدبیر وامید در این باره کار های بزرگی را در استان ها انجام داده که قابل تحسین است، دولت تلاش می کند اشتغال جوانان را مهیا کند و این امر به جز سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق نمی شود.


عباسی گفت: دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه های مختلف حمایت می کند و این آمادگی در استان وجود دارد تا زیر ساخت های لازم برای سرمایه گذاران مهیا شود .


در این جلسه مدیران دستگاههای اجرایی گزارشی از طرح های قابل اجرای مربوط به اقتصاد مقاومتی ارایه کردند.


٠٨:٤٠ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٣٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
سه شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٧