نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
اخبار > صندوق توسعه ملی در استان ها راه اندازی شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

صندوق توسعه ملی در استان ها راه اندازی شود

استاندار اردبیل گفت: صندوق توسعه ملی در حمایت از واحدهای تولیدی نقش بسزایی دارد و لازم است شعبه های آن در استان ها راه اندازی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، دکتر مجید خدابخش روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ،صنایع معادن و کشاورزی استان افزود: ایجاد صندوق توسعه ملی در استان ها به رفع مشکلات مالی واحدهای تولیدی و صنعتی ، ایجاد اشتغال و پیشرفت اقتصادی آنها کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به روند حل مشکلات مالی واحدهای تولیدی در دولت تدبیر و امید بیان کرد: هر چند مشکلات عمده واحدهای تولیدی استان اردبیل در مورد دریافت تسهیلات بانکی مرتفع شده اما ضروری است بانک های عامل بیش از گذشته از بخش خصوصی حمایت کنند.

استاندار اردبیل افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی هر پیشنهادی دارند باید به استانداری اعلام کنند تا بعنوان یک مصوبه مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی از افزایش 30 درصدی اعتبارات عمرانی استان ها خبر داد و گفت: در بودجه امسال اعتبارات عمرانی استان ها از 10 درصد به 30 درصد افزایش یافته که در صورت تحقق تحول عظیمی در استان ایجاد خواهد شد.

دکتر خدابخش همچنین با اشاره به حل مشکل کارخانه آب معدنی واتا افزود: بهتر است این مشکلات در کمیته قضایی مطرح شود تا برای حل آن راهکاری اندیشیده شود.

استاندار اردبیل ساماندهی عرضه کنندگان عسل در جاده های استان را ضروری دانست و گفت: برای جلوگیری از عرضه عسل های تقلبی لازم است بخش خصوصی پیشنهاد لازم را به ما ارائه دهند تا در مورد آن تصمیم گیری شود.

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اردبیل هم در این جلسه گفت: امسال سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری شده که باید عزم جدی برای تولید و اشتغال از سوی بخش خصوصی صورت بگیرد.

بهنام پیرموذن حمایت بانک های عامل از واحدهای تولیدی را ضروری دانست و افزود: تاکنون 20درصد واحدهای تولیدی ثیت نام کننده در سامانه بهین یاب تسهیلات خود را دریافت کردند.

در این جلسه مشکلات واحدهای تولیدی بررسی و پیشنهاد های لازم از سوی بخش خصوصی ارائه شد.


١٩:٣٣ - پنج شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٩٥٤    /    تعداد نمایش : ١٥٢خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧