نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
اخبار > خدمت به خانواده شهدا ،وظیفه سازمانی ، اداری و شرعی است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

خدمت به خانواده شهدا ،وظیفه سازمانی ، اداری و شرعی است

استاندار اردبیل گفت:خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران علاوه بر وظیفه سازمانی واداری، تکلیف شرعی است چرا که شهدا جان خود را برای تامین امنیت کشور فدا کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل در دیدار  دکتر عباسپور معاون بهداشت ودرمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  با بیان اینکه امنیت و اقتدار کشورمان مرهون جان فشانی و ایثارگری های شهدا،ایثارگران وجانبازان است و  این ایثارگری ها با تقدیم شهدای مدافع حرم  به قوت خود باقی است ، اظهار داشت:خدمت به خانواده  شهدا ،ایثارگران و جانبازان نه تنها یک وظیفه سازمانی واداری است بلکه تکلیف شرعی است.

دکتر خدابخش با اشاره به ضرورت اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه گفت:برگزاری مراسم ویژه و متمرکز کنگره شهدای ارتش استان  برای اولین بار  دراستان ، یادواره های شهدای استان با محوریت شهدای شاخص کشوری استان اردبیل ، اختصاص اعتبار لازم برای مرمت وبازسازی مزار شهدا  اقدام ارزشمندی  در جهت ترویج فرهنگ ایثار وشهادت است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه فرزندان شاهد از معافیت های مالیاتی و بیمه ای برخوردارند از به کارگیری فرزندان شاهد کم سواد در  واحدهای تولیدی استان خبر داد و پرداخت مطالبات معوق ایثارگران ،حل مشکلات بیمه جانبازان وایثارگران ، حل مشکل مسکن فرزندان شهدا را از جمله اقدامات در جهت حل مشکلات خانواده شهدا ،ایثارگران و جانبازان استان برشمرد.

دکتر عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امورایثارگران کشور نیز  هدف  از سفر خود به استان اردبیل را حل مشکلات بیمه ای و بیمه تکمیلی خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران و موضوع مراقبت و پرستاری از والدین شهدا  اعلام کرد واظهار داشت:استان اردبیل اقدامات خوبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت مقام شامخ شهدا انجام داده است.
عباسپور گفت:المان های شهری و نصب تصاویر شهدا در معابر اردبیل  اقدام ارزشمندی  در جهت ترویج فرهنگ ایثار وشهادت است.

وی افزود:از گلزارهای شهدای استان  بازدید شد و بخش عظیمی از گلزار شهدا در استان اردبیل مرمت و بازسازی شده است.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به تحصیلات عالیه ایثارگران  گفت:ایجاد زمینه حضور ایثارگران در مراکز دانشگاهی ،ایجاد و تقویت مجتمع های فرهنگی ورزشی با هدف ارتقاء سطح سلامت روحی و جسمی جانبازان و ایثارگران مراقبت و پرستاری از والدین شهدا از جمله اقدام معاونت بهداشت ودرمان بنیاد شهید وامورایثارگران کشور است .

وی ثبت خاطرات شهدا و تدوین طرح ارتقاء سطح خدمات رسانی به جامعه ایثارگری را از دیگر برنامه های در دست اجرای بنیاد شهید کشور عنوان کرد.

 


١١:٥٣ - پنج شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢٣١٧٨    /    تعداد نمایش : ٢١٨خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧